Zadzwoń Zapisz się

Korzystamy z
najnowszych multimediów

aby uczyć efektywniej

Nauczymy
Twoje dziecko

lubić język angielski

Oferujemy
profesjonalne

szkolenia business English

Mniej
znaczy więcej

dlatego uczymy w grupach do 7 osób

Dojedziemy
do Ciebie

pod wskazany adres

Dlaczego warto zainwestować w wakacyjny kurs języka angielskiego?

 

Koniec roku szkolnego, podobnie jak koniec roku kalendarzowego jest czasem refleksji oraz podsumowania dotychczasowych osiągnięć edukacyjnych. O ile dzieci i młodzież cieszą się z powodu zbliżających się wakacji, ponieważ mogą odetchnąć z ulgą i nie myśleć o nauce przez najbliższe dwa miesiące, o tyle dla dorosłych jest to idealny czas na rozwój, hobby oraz  podniesienie swoich kwalifikacji językowych.

 

American Language School od wielu lat specjalizuje się w wakacyjnych kursach językowych, które cieszą się ogromnym powodzeniem i zrzeszają grono ambitnych kursantów. Oto kilka powodów, dla których kurs wakacyjny stanowi doskonałe rozwiązanie:

 

  1. Postaw na swój rozwój

Miesiące wakacyjne wiążą się z brakiem zajęć dodatkowych dla dzieci, dzięki czemu możemy zapisać się kurs językowy i zrealizować semestr kursu w jeden miesiąc. Dodatkowo, z uwagi na czas urlopów i częstych wyjazdów pracowników, większość firm spowalnia tempo pracy, co ułatwia nam poświęcenie czasu na własne aktywności.

 

  1. Przygotuj się do rozmowy o pracę

Rozważając różne warianty samorozwoju, często myślimy o zmianie pracy. Wraz z globalnym przyrostem ekonomicznym oraz migracją pomiędzy państwami, zachodzi coraz większa potrzeba podjęcia pracy w międzynarodowym środowisku. Podczas miesięcznego, intensywnego kursu języka angielskiego nie tylko będziemy solidnie przygotowani do podjęcia rozmowy o pracę w języku angielskim, ale również sprawdzimy swoje CV/Resume/List motywacyjny w języku angielskim, tak, aby nasza kandydatura na dane stanowisko była profesjonalnie przygotowana.

 

  1. Poznaj techniki negocjacji w języku angielskim

Spotkania biznesowe często odbywają się w międzynarodowym środowisku. Omawianie szeroko pojętej strategii lub projektów wymaga znajomości języka angielskiego w takim stopniu, aby nasz udział w dyskusji był prominentny i abyśmy mogli swobodnie wyrazić swoją opinię. Wiarygodny rozmówca jest wizytówką każdej firmy.

 

  1. Przygotuj się do prezentacji

Niejednokrotnie przedstawienie prezentacji w języku polskim przyprawia nas o dreszcze, gdy jednak pomyślimy o podobnym wystąpieniu w języku angielskim, nasze obawy są jeszcze większe. Po zapoznaniu się z technikami prezentacji w języku angielskim oraz przyswojeniu stosownego słownictwa nabywamy niezbędnej praktyki do wystąpienia publicznego. W American Language School, każdy uczestnik kursu wakacyjnego przygotowuje prezentację multimedialną, przedstawia ją grupie i odpowiada na pytania.

 

  1. Podróżuj swobodnie

Kursy wakacyjne mają również na celu poprawę jakości poruszania się zagranicą poprzez solidną powtórkę słownictwa związanego z podróżami. Warto poznać symulacje sytuacji, które możemy napotkać w czasie podróży, np. zagubiony bagaż, zapytanie o drogę, przeprowadzenie rozmowy w restauracji, rozwiązywanie problemów. Scenariusze konwersacji, w których bierzemy udział doskonale przybliżają nas do naturalnych sytuacji, z którymi możemy się zmierzyć. Swoboda językowa w podróży stanowi niezastąpiony komfort.

 

  1. Bądź pewny/a siebie

Intensywne, codzienne konwersacje w języku angielskim oparte są na metodzie immersji językowej, polegającej na ciągłym używaniu języka obcego. Efektem tej metody jest umiejętność radzenia sobie w każdej dziedzinie życia oraz myślenie w języku obcym. Każdy, nawet drobny postęp językowy poprawia nasze samopoczucie i sprawia, że stajemy się bardziej pewnymi siebie użytkownikami języka angielskiego.

 

  1. Przygotuj się do kursu rocznego.

Większość kursantów dorosłych zna język angielski w dobrym lub bardzo dobrym stopniu biernie, a mianowicie potrafimy zrozumieć tekst pisany oraz słuchany, dobrze radzimy sobie z testami gramatycznymi wielokrotnego wyboru. Jednakże, produkcja językowa, określana jako czynna znajomość języka obcego i polegająca na komunikacji i pisaniu w języku angielskim jest naszą słabszą stroną. Dzięki kursom wakacyjnym, jesteśmy w stanie wzmocnić swoje kompetencje komunikatywne, a tym samym po uzyskaniu wysokiej punktacji z testu poziomującego sprawdzającego umiejętności bierne, możemy zostać zakwalifikowani do grupy o wyższym poziomie zaawansowania na kursach całorocznych.